top of page

האשה שהאמינה באהבה יותר מכל


רגע לפני שנפרדה מהחיים, אחרי 95 שנים סוערות של תהילה ועושר, גלוריה וונדרבליט המשיכה לצפות לאהבה האמיתית הבאה שחיכתה לה, כך האמינה, מעבר לפינה.


מרבית ימיה חיה לאור הזרקורים כדוגמנית, אייקון אפנה, מעצבת אופנה, אמנית, ציירת, סופרת ומשוררת.


אך הילדה שבגיל 10 נאלצה לעבור למשמורת אצל  דודתה אותה בקושי הכירה, ובגיל 21 ירשה הון, תמיד נשארה "הילדה הקטנה האומללה העשירה" כפי שכונתה על ידי התקשורת.


חייה היו חיפוש מתמיד ובלתי נילאה אחר אהבה, ורצופי ניסיונות ליצור לעצמה משפחה. גלוריה היתה נחושה לבנות משמעות לחיים, ולמצוא את האהבה שחיפשה נואשות.


לאחר 4 מערכות נישואין, קריירה ועשיה אמנותית מגוונת, נפטרה לפני מספר חודשים כשהיא מוקפת בילדיה, נכדיה, ניניה וחבריה בסביבה היפה שאהבה.


אנדרסון קופר, עיתונאי וכתב מצליח ברשת CNN, נצר למשפחת וונדרבליט, בנה מנישואיה הרביעים מספר על אמו שחייה הפרטיים היו מעניינים יותר מאלה שחיה לעיני הציבור. בכתבה ששודרה ברשת CNN לאחר מותה אמר: "היא היתה אשה יוצאת דופן שאהבה את החיים וחיה אותם בתנאים שהיא קבעה....למרות גילה, כל מי שקרוב לה יעיד כי היתה האדם הצעיר ביותר המעודכנת והעכשווית ביותר שהכיר...."


גלוריה נולדה בניו יורק ב- 1924 וגדלה בצרפת. אביה איש עסקים בן למשפחה שצברה את הונה בתעשיית הרכבות, נפטר כשגלוריה היתה תינוקת. אמה הצעירה לא היתה מוכנה לחיי אלמנות או הורות.


לאחר  מאבק משפטי סוער שתוקשר אז כמאבק המאה, בעיצומן של שנות המיתון הקשות בארה"ב, הועברה למשמורת אצל דודתה העשירה גרטרוד, אחות אביה. גלוריה בת העשר הופרדה מדודו - האומנת שאהבה ושהיתה כל עולמה. היא לא היתה מודעת להון העתק שתירש ממשפחת אביה בגיל 21  ולתסבוכות שהוא ייצור בחייה.


בגיל 17, למורת רוחה של דודתה, נישאה לסוכן הוליוודי ונפרדה ממנו חודשיים לאחר מכן. לימים אמרה: "כבר אז ידעתי שזו טעות" .


בגיל 21 ירשה הון בסך 4.3 מיליון דולר שהופקדו על שמה בקרן לאחר מות אביה.  באותה שנה נישאה למנצח ליאופולד סטוקובסקי שהיה בן 63 לאחר היכרות של שבוע בלבד. לצידו התחילה לממש את משיכתה הגדולה לאמנות. נולדו להם שני בנים. התגרשו ב 1954.


בשנת 56 נישאה למפיק ההוליוודי סידני לומט והיא ב 32, נישואין שארכו 7 שנים לאחריהן נישאה לסופר וויט קופר – ונולדו להם שני בנים.


את הקריירה שלה התחילה כדוגמנית צילום כבר בגיל 15 עבור מגזינים מובילים כמו Vogue , Vanity Fair, Harper's Bazar ועבדה עם צלמים מפורסמים כמו ריצ'רד אבדון. כמעצבת אופנה יצרה מותג ג'ינס מוביל שהתפרסם בסמל הברבור. לימים נמכר בית האופנה שלה ב 138 מיליון דולר. ציוריה ועבודותיה בתקופה מאוחרת יותר הוצגו בתערוכות במנצ'סטר, בוורמונט ובמרכז העיצוב בניו יורק. כמו כן כתבה ופרסמה רומנים וספרי שירה.


חייה ידעו טרגדיות. קופר, בעלה הרביעי נפטר במהלך ניתוח לב ב 1978. עשור לאחר מכן, בנם קרטר התאבד בקפיצה ממרפסת הפנטהאוז של הוריו בקומה ה 14 במנהטן. בעקבות מותו פרסמה את ספרה "סיפורה של אם".


 

מאחורי כל עץ משפחה מסתתרים סיפורים מרתקים. אל תתנו להם להישכח. ספרו לנו אותם. אנחנו נפיק עבורכם את ספר המשפחה שלכם.

לקביעת פגישה לא מחייבת התקשרו אלינו:

יעל - 054.3101053

אמיר - 054.2693953

נונה. הופכים זכרונות לספריםשתפו:

bottom of page